Denys Rozumnyi získal Cenu Wernera von Siemense za nejlepší diplomovou práci

Dne 5. března 2020 byla vyhlášena již 22. Cena Wernera von Siemense, která patří mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy svého druhu v Čechách, a to nejen svým rozsahem, ale i výší odměn. Je udělována studentům, vědcům a pedagogům v technických a přírodovědných oborech.

Nejlepší diplomovou práci soutěže představil na slavnostním vyhlášení v Betlémské kapli v Praze náš absolvent Ing. Denys Rozumnyi, jehož vedoucím byl prof. Ing. Jiří Matas, Ph.D. Ocenění získal za práci s názvem „Dlouhodobý tracker všech rychlostí s použitím rozmazání“. V oceněné práci se Denys zabýval hledáním a sledováním objektů, pohybujících se vysokými rychlostmi, jako jsou například míče v různých sportovních disciplínách. Ukázal, že tyto objekty mají specifické vlastnosti, které umožňují nalézt jejich přesnou trajektorii i rychlost a také určit jejich vzhled pouze z videozáznamu. Gratulujeme ke skvělému úspěchu!

O soutěži informoval také server Hospodářeské noviny nebo Česká televize v hlavní zpravodajské relaci. V rámci rozhovorů s letošními laureáty navštívila na FEL i našeho oceněného absolventa.

Cena Wernera von Siemense

Cenu Wernera von Siemense pořádá společnost Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou i garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení nejlepších prací. Záštitu nad udílením cen 22. ročníku poskytli Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a předseda vlády České republiky Andrej Babiš. Informace o Ceně Wernera von Siemense v číslech najdete na inforografice níže (plné rozlišení zde).